Może początkowo porównajmy czym różni się karta debetowa od wspaniałej karty kredytowej, w porównaniu tą pierwszą płacimy tylko i wyłącznie z własnego rachunku bankowego, natomiast druga opcja daje Nam możliwość na dostęp do dodatkowej gotówki, a szczegóły limitu jak i spłacania takiej karty ustalamy z bankiem.

Karta kredytowa może być naszą żyletką którą Sobie zrobimy krzywdę lub po prostu pomocą na dodatkowe wydatki, dlatego warto używać jej z głową by nie popaść w kolejne długi co później może się również odbić na naszej zdolności kredytowej. Największymi zaletami takiego kredytu na karcie są mniej więcej takie możliwości jak Dostęp do szybkiej i darmowej gotówki o ile oczywiście spełniamy wymagane warunki. Mamy również możliwość opłacania usług internetowych i zakupów online, kolejną zaletą jest to że po pierwsze używając jej rozsądnie i co miesiąc spłacając zadłużenia mamy wiarygodność kredytową w oczach Naszego banku.

Jakie kolejne możliwości daje Nam karta kredytowa? Otóż dzięki niej możemy swobodnie opłacić wynajem samochodu, hotelu a nawet jakiejkolwiek rezerwacji online. Oczywiście mamy również zabezpieczenia w przypadku zgubienia karty debetowej za granicą jak i możliwość zabezpieczenia zakupów przez internet z usługą reklamacyjną. Więc jedyną największa wadą takiej Karty jest właśnie brak odpowiedzialności który może mieć mało przyjemne skutki.

Obecnie posiadamy dwa rodzaje Kart kredytowych i jak Debetowych, a są Nimi MasterCard który jest już obecny ponad 20 lat w Polsce Jak i również karta Visa.
Oba te rodzaje cieszą się wygodą w płaceniu za pomocą metody zbliżeniowej, chyba że przekroczymy limit 50 złotych co Daje nam dodatkowe zabezpieczenie na wpisanie kodu PIN. Jest to dobre zabezpieczenie bo nawet gdyby ktoś płacił Naszą kartą bez potwierdzenia PIN-u to w trakcie zgłoszenia zagubienia karty, można szybko odnaleźć osobę która Ją posiada. Lecz szukanie przez Nas kogoś kto daną kartę Sobie przywłaszczył nie będzie konieczne z tego względu że podczas zgłoszenia do banku o zgubienie karty kredytowej działania się podejmowane w trybie natychmiastowych, więc szansę że ktoś zapłaci nią w sklepie i transakcja uzyska Zgodę są minimalne.